Памук Орхан. Джевдет-бей и сыновья Powiększ

Памук Орхан. Джевдет-бей и сыновья

Амфора Амфора

9785367006209

Nowy

Первый роман нобелевского лауреата Орхана Памука.

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

Dostępny

65,00 zł

Орхан Памук: Джевдет-бей и сыновья/Cevdet Bej i synowie

Издательство: Амфора, 2009 г.

Страниц: 736 (Офсет)

Твердый переплет

Размеры: 206x135x36 мм

ISBN 978-5-367-00620-9

Первый роман нобелевского лауреата Орхана Памука "Джевдет-бей и сыновья", написанный в 1982 году, - семейная сага в духе Томаса Манна. Это история трех поколений состоятельной стамбульской семьи, переживающей процесс перехода к новому образу жизни, к новым ценностям и приоритетам.

 

Od sklepu z artykułami żelaznymi po wielkie przedsiębiorstwo i własną fabrykę. W 1905 roku Cevdet Bej jest jednym z nielicznych muzułmańskich kupców w Stambule. Ma trzydzieści siedem lat i marzy o założeniu rodziny w prawdziwie europejskim stylu tudzież pomnożeniu majątku. Żeni się z córką zubożałego paszy, a podczas wojny poważnie bogaci się na handlu cukrem. Kilkadziesiąt lat później kierownictwo dużej, dobrze prosperującej firmy przejmują synowie Cevdeta. Razem z żonami i dziećmi nadal mieszkają w ojcowskiej kamienicy. W 1970 roku jeden z wnuków…
Oto historia trzech pokoleń mieszczańskiej rodziny porównywana do Mannowskich Buddenbrooków. Opowieść o ludzkich marzeniach, ambicjach i dramatach, kronika życia rodzinnego i obyczajów, panorama tureckiego społeczeństwa ukazanego na przestrzeni siedmiu dziesięcioleci.

 

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2010

Koszt dostawy

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Producenci

Centrum Nauczania J. Rosyjskiego