Ступени 1. Podręcznik z ćwiczeniami. Szkoła podstawowa. Klasa 4. Kurs dla początkujących (z CD audio) Powiększ

Ступени 1. Stupieni Język rosyjski 4 Podręcznik z płytą CD

WSiP WSiP

9788302154072

Nowy

6 Przedmioty

45,00 zł

Stupieni. Język rosyjski

Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 4. Kurs dla początkujących (z CD audio)

 

Beata Gawęcka-Ajchel, Anna Żelezik

 

Nr ewidencyjny w wykazie: 381/1/2011/2015

ISBN: 978-83-02-15407-2

Numer wydania: VI

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 148

Oprawa: miękka

Cykl Ступени składa się z trzech części i jest przeznaczony dla uczniów klas 4-6, którzy po raz pierwszy spotykają się z językiem rosyjskim w szkole podstawowej. Jest on przeznaczony do realizacji w wymiarze dwóch godzin w tygodniu (60 godzin w roku) i zgodnie z podstawą programową prowadzi do poziomu A2.

 Komplet dla ucznia na jeden rok nauki:
podręcznik z ćwiczeniami,
CD audio (w pakiecie z podręcznikiem),
– plansza z alfabetem ilustrowanym, portfolio językowe, karty z antonimami.

Podręcznik obejmuje trzynaście rozdziałów.

Rozdział 1. to okres słuchowo-artykulacyjny, obejmujący dziesięć tematów, z czego temat  pierwszy (Rosja – jaki to kraj?) zawiera informacje realio- i kulturoznawcze na temat Rosji. Celem okresu beztekstowego jest kształtowanie sprawności słuchania (kojarzenie wysłuchanych wypowiedzi z ilustracjami) i mówienia (powtarzanie i zapamiętywanie wyrazów i zdań).

Rozdziały 2.–9. są poświęcone wprowadzaniu alfabetu.

Część podstawowa (rozdziały 10.–13.) składa się z czterech rozdziałów (Кто это? Что это?, Семья Бориса, Знакомство, Школа. Класс Бориса) i obejmuje następujące zakresy tematyczne: człowiek, dom, szkoła, życie rodzinne i towarzyskie, świat przyrody. Wszystkie rozdziały zawierają zagadnienia artykulacyjno-graficzne, leksykalne i uwzględniają problemy gramatyczne pojawiające się w tekstach. Każdy rozdział części podstawowej otwiera ilustrowany słownik tematyczny oraz ilustracja wieloelementowa, mająca wspomagać zapamiętywanie nowej leksyki i jej aktywizację. W podręczniku zastosowano koncentryczny układ materiału. Formy gramatyczne i konstrukcje leksykalne są wprowadzane w mikrokontekście, a następnie objaśniane. Uczeń styka się z nimi w ćwiczeniach, dialogach, i tekstach.  Po kolejnych dwóch-trzech jednostkach metodycznych występuje moduł powtórzeniowy, służący utrwaleniu i usystematyzowaniu omówionego wcześniej materiału, a także przygotowaniu do testu.

Podręcznik jest bogato ilustrowany, aby w pełni wykorzystać charakterystyczne dla dzieci myślenie konkretne. Rysunki i fotografie są ponadto pomocne podczas objaśniania nowego słownictwa z pominięciem polskich odpowiedników. Dobór tekstów, słownictwa oraz materiału gramatycznego ma umożliwić uczniom zdobycie kompetencji komunikacyjnej, a jednocześnie kształtować wszystkie sprawności językowe. Zawarte w podręczniku elementy krajoznawcze, realio- i kulturoznawcze służą temu, by zainteresować ucznia geografią, kulturą i historią Rosji, a ponadto motywować go do aktywnego uczenia się. Aby urozmaicić naukę języka i wprowadzić do lekcji element zabawy, do każdego rozdziału zostały wprowadzone wierszyki, piosenki, żarty, krzyżówki oraz gry językowe. Materiałem dodatkowym jest portfolio językowe, a także karty z antonimami oraz alfabet ilustrowany. Istotną cechą podręcznika jest wyróżnienie komentarzy gramatycznych, które zapewniają ciągłe wzbogacanie wiedzy ucznia z zakresu fonetyki, morfologii oraz leksyki.

Płyta CD audio zawiera wzorce fonetyczne do ćwiczenia wymowy, dialogi, teksty oraz piosenki do rozwijania sprawności rozumienia ze słuchu. W nagraniach wzięli udział rodzimi użytkownicy języka.

Koszt dostawy

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Producenci

Centrum Nauczania J. Rosyjskiego