*WAŻNY OD 01 STYCZNIA 2021

O firmie

1. Księgarnia o nazwie „Księgarnia Rosyjska” prowadzi sprzedaż towarów przez stronę internetową www.ksiegarniarosyjska.pl oraz stacjonarnie w sklepie przy ul. Ptasiej 4, 00-138 Warszawa
Księgarnia obejmuje swoją działalnością tylko kraje Unii Europejskiej.

2. Właścicielem księgarni internetowej jest firma Booker Aleksandr Owramko, ul. Ptasia 4, 00-138 Warszawa, NIP: 113-201-25-84, Regon: 142706075.

Oferta

1.    Księgarnia oferuje książki wydawnictw rosyjskich, filmy, muzykę, czasopisma, gry, zabawki, pamiątki, programy multimedialne oraz inne produkty.
2.    Ceny wszystkich produktów podane są w PLN i zawierają podatek VAT.
3.    Ceną wiążącą produktu jest cena podana na stronie księgarni internetowej w chwili składania zamówienia. Ceny nie zawierają kosztów przesyłki.
4.    Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów znajdujących się w ofercie, a także wprowadzania nowych oraz usuwania produktów z oferty.
5.    Oferujemy możliwość składania indywidualnych zamówień. Co miesiąc podajemy termin do kiedy zbieramy zamówienia. Następnie należy wpłacic zaliczkę w wysokości ustalanej indywidualnie, w zależności od kwoty zamówionych książek. Zamówienie będzie gotowe do odbioru do 2 tyg. od wspomnianej wcześniej daty.

Zamówienia ekspresowe realizowane będą w miarę dostępności towaru w wydawnictwach - koszt takiego zamówienia to cena detaliczna + 200 zł za ekspres.

Realizacja zamówienia

1.    Konsument

Klient, który jest osobą fizyczną zawierającą ze Sprzedawcą Umowę Sprzedaży w celach niezwiązanych bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową;
1a. Przedsiębiorca na prawach Konsumenta – Klient, który jest osobą fizyczną zawierającą Umowę Sprzedaży  bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

otrzymuje potwierdzenie złożenia zamówienia wraz z numerem zamówienia za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail) na adres e-mail podany przez Klienta w trakcie składania zamówienia.
2.    Zamówienie zostaje wówczas przyjęte do realizacji.
3.    Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców Sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Użytkownik zostanie niezwłocznie poinformowany o stanie zamówienia w celu podjęcia decyzji, dotyczącej dalszego postępowania w sprawie realizacji zamówienia, np. zastąpienia go podobnym produktem.

4.    W sytuacji, gdy Użytkownik nie zdecyduje się na nabycie produktu podobnego w podobnej cenie o czym mówi pkt. 3, a dokonał wcześniej zapłaty, Sklep zobowiązuje się do zwrotu w ciągu 3 dni roboczych od otrzymania informacji od Użytkownika o jego rezygnacji.

5.    W przypadku zamówień płatnych przelewem bankowym realizacja zamówienia rozpoczyna się po wpłynięciu pieniędzy na wskazane w e-mailu konto. Na przelew czekamy do 10 kalendarzowych dni, potem zamówienie będzie anulowane.

6.    Na odbiór zamówień z płatnością przy odbiorze osobistym w księgarni czekamy do 10 kalendarzowych dni, potem zamówienie będzie anulowane.

7.    W uzasadnionych przypadkach sklep zastrzega sobie prawo odmowy lub anulowania realizacji zamówienia złożonego przez odbiorcę, który wcześniej nie odebrał zamówionego towaru, nieterminowo regulował należności za zamówiony towar lub w sytuacji, gdy autentyczność zamówienia budzi uzasadnioną wątpliwość.

8.    Księgarnia zastrzega sobie prawo do telefonicznego potwierdzenia przyjęcia zamówienia i weryfikacji danych do wysyłki.

 

Pakowanie

Do kopert bąbelkowych pakowane są max. 3szt. książek lub miękkie produkty, które nie ulegną zniszczeniu podczas dostawy. Większe ilości produktów lub produkty ponadwymiarowe pakowane są w folię bąbelkową oraz szary papier, który mimo mało korzystnego wyglądu pozwala na lepsze opakowanie zamówienia.

 

Zmiana lub anulowanie zamówienia


Istnieje możliwość zmiany lub anulowania zamówienia, jednak tylko przed jego wysłaniem do klienta. Wprowadzanie zmian (max. 2 razy przy jednym zamówieniu) możliwe jest poprzez kontakt telefoniczny 22 826-17-36 lub e-mailem:  biuro@ksiegarniarosyjska.pl

Koszty i sposoby dostawy

1.    Dostawa zamówionych produktów odbywa się zgodnie z wybraną przez Klienta formą dostawy.
2.    Przesyłki wysyłane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, paczkomatów InPost lub firmy kurierskiej DHL a koszty zależą od wagi zamówionych towarów. Przy odbiorze przesyłki klient jest zobowiązany do sprawdzenia stanu opakowania, czy nie jest np. rozerwane, powyginane.
3.    Opłaty za przesyłkę mogą ulec zmianie, zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej, InPost i firmy kurierskiej.

Formy płatności

Sklep udostępnia następujące formy płatności:

- przelew bankowym na konto księgarni (przedpłata)

- za pomocą szybkich płatności internetowych tpay.com lub PayPal

- za pobraniem (płatność przy odbiorze)

- gotówką lub kartą płatniczą przy odbiorze osobistym

Faktury

Do każdego zamówienia dołączany jest paragon fiskalny lub na życzenie faktura VAT (prosimy o informację w komentarzu). Od 1 stycznia 2020 r. fakturę do sprzedaży zarejestrowanej na kasie fiskalnej i potwierdzonej paragonem można wystawić tylko wtedy, jeżeli paragon ten zawiera NIP.

Zniżki i rabaty

Dla stałych zalogowanych klientów oferujemy:

  • 5%, 10%, 15%, 20% - zależne od ilości złożonych zamówień (min. kwota zamówienia to 30zł);
  • 10% zniżki dla uczniów i studentów po okazaniu aktualnej legitymacji (przy płatności gotówką od kwoty 40zł);
  • okresowo udostępniane będą bony rabatowe (tabela pod podsumowaniem produktów), z których można skorzystać w procesie składania zamówienia

Promocje i zniżki nie łączą się.

Zwroty i reklamacje

1.    Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, Klient będący Konsumentem, może odstąpić na piśmie od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko w przypadku, kiedy towar nie był używany, kopiowany i nie uległ zniszczeniu.
2.    Zwrotowi nie podlegają koszty odesłania towaru. Równowartość zwracanego towaru zostaje zwrócona w formie ustalonej z klientem, np. przelewem na wskazane konto.
3.    Nie przyjmujemy odsyłanych do nas pozycji „za pobraniem”
4.    Zwrotom nie podlegają pozycje sprowadzane na specjalne zamówienia Klienta.
5.    Zwrotom nie podlegają pozycje przecenione.

6.    Zwrotom nie podlegają pozycje używane, z kategorii Antykwariat oraz produkty zakupione w sklepie stacjonarnym.
7.    Jeżeli Klient po otrzymaniu towaru znajdzie wady techniczne bądź uszkodzenia powstałe wskutek transportu, powinien zgłosić ten fakt firmie przewozowej i spisać protokół uszkodzenia (przy odbiorze należy sprawdzić czy opakowanie nie zostało w jakikolwiek sposób zniszczone, po stwierdzeniu tego faktu należy zgłosić to przy odbiorze właściwej poczcie lub listonoszowi), a uszkodzony towar odesłać do nadawcy. Koszty związane z odesłaniem uszkodzonego towaru zostaną zwrócone po otrzymaniu przez księgarnię przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Uszkodzony towar zostanie wymieniony na pełnowartościowy (jeżeli z powodu wyczerpania zapasów nie będzie to możliwe, zostanie wykonany zwrot przelewem w ciągu 2-3 dni roboczych od momentu potwierdzenia danych przelewu).

Odstąpienie od umowy

1. Konsumentowi/Przedsiębiorcy na prawach Konsumenta przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy Sprzedaży przez okres 14 dni, bez podawania jakichkolwiek powodów oraz bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów innych niż przewidziane przez przepisy prawa.

2. Konsument/Przedsiębiorca na prawach Konsumenta może odstąpić od Umowy Sprzedaży składając Sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie takie może zostać złożone w szczególności z wykorzystaniem wzoru formularza o odstąpieniu od umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu (zgodnym z ustawowym wzorem formularza, o którym mowa w art. 30 ust. 1 ustawy o prawach konsumenta). Nie ogranicza to uprawnienia Konsumenta/Przedsiębiorcę na prawach Konsumenta do złożenia jakiegokolwiek innego jednoznacznego oświadczenia, w którym informuje o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy.

3. W przypadku złożenia przez Konsumenta/Przedsiębiorcę na prawach Konsumenta oświadczenia o odstąpieniu za pośrednictwem wiadomości e-mail, oświadczenie powinno zostać wysłane na adres: biuro@ksiegarniarosyjska.pl. W przypadku złożenia przez Konsumenta/Przedsiębiorcę na prawach Konsumenta oświadczenia o odstąpieniu drogą pisemną, oświadczenie powinno zostać wysłane na adres: Booker Aleksandr Owramko, Księgarnia Rosyjska, ul. Ptasia 4, 00-138 Warszawa. Do zachowania 14-dniowego terminu na odstąpienie wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

4. Bieg 14-dniowego terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się w przypadku Umowy Sprzedaży od objęcia Towarów w posiadanie przez Konsumenta/Przedsiębiorcę na prawach Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik. Jeżeli Umowa Sprzedaży obejmuje wiele Towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy (Towarów), partii lub części.


Ochrona danych osobowych

1.    Składając zamówienie w księgarni Klient wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie ksiegarniarosyjska.pl oraz na ich przetwarzanie w celu realizacji zamówienia. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych. Klient ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich modyfikowania oraz usunięcia.
2.    Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. „O ochronie danych osobowych” (Dz. U. Nr 133 poz. 883) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.

Zmiana regulaminu

1.    Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszego Regulaminu (nie dotyczy zamówień w trakcie realizacji).

Pozostałe

1.    W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.


Producenci

Centrum Nauczania J. Rosyjskiego